Муса Џафери: Не сум во Македонија и не сум во тек со пресудата на Апелација

by Fokus 00:06
00:06

Функционерот на ДУИ, Муса Џафери за Плусинфо изјави дека нема информации за укинување на пресудата од Апелацискиот суд, по тужбата за клевета и навреда против ексразузнавачот Слободан Богоевски, поднесена од него и лидерот на ДУИ Али Ахмети.

– Не сум во Македонија, не сум запознаен со одлуката на судот и не можам ништо да изјавам. Ќе коментирам кога ќе се вратам- изјави за Плусинфо Џафери.

- Advertisements -

Поврзани новости