Мукоски ги прими демонстрантите во својот дом

by fokus

Во организација на движењето „Македонија блокира“ денеска група граѓани одржаа протест пред домот на пратеникот Крсто Мукоски во Вевчани.

Тие со свеќи во рацете и со пеење патриотски песни му порачаа да се премисли и да не гласа за уставните измени за промена на името.

Мукоски ги пречека демонстрантите и дел од нив ги прими во својот дом, за како што рече, да се напијат кафе, ракија, да поразговараат и со здравје да си одат.

Поврзани новости