Мухиќ: Никако не смееше да се дозволи ерга омнес, тоа е страшно

by fokus 19:54
19:54

Пратеникот Ферих Мухиќ во вечерашното гостување на Канал 5 рече дека чесно е политичарите да им кажат на граѓаните дека мораме да направиме компромис поради иднината, но никако тоа не смеат да го прикажуваат како некаква победа.

-Сега е дојдено до ова. Инаку јас отпочеток велев, на претседателот Глигоров му реков не сфаќам зошто разговарате. Ќе те блокира година две и кога сите ќе дознаат дека бара да го смениш името, ќе мора да попушти. Сега мораше да се запре она со преамбулата и ерга оменс. Ерга омнес никоако не смееше да се дозволи. Тоа е страшна работа, вели Мухиќ.

- Advertisements -

Поврзани новости