Мухиќ: Како може да сум гласал за Договорот, кога не бев во Парламентот?

by fokus 21:57
21:57

Пратеникот Ферид Мухиќ во вечерашното гостување на Канал 5 рече дека тој не гласал за Договорот со Грција и во моментот на гласање на бул во Парламентот.

-Во моментот не ни бев во Парламентот, како може да сум гласал „да“ или „не“. Договорот со Грција без преседан е најбесмисленииот и најпарадоксалниот договор, камен од камен не остана од нас. 27 години сум против тој договор, вели Мухиќ.

- Advertisements -

Тој додава дека со Договорот се бришат сите етникуми во Македонија, не само Македонците туку и Албанци, Турци, Власи, Турци, Роми и неговата цел е прекројување на границите на Балканот и раздвојување на христијните и муслиманите.

Поврзани новости