Мухамед Зекири влегува во Централниот одбор на СДСМ

by fokus 21:10
21:10

Мухамед Зекири ќе бидел дел од Централниот одбор на СДСМ, дознава Фактор.

Ваква одлука донела партијата на вечерашниот состанок кој се уште е во тек.

Инаку, Зекири вчера на својот Фејсбук профил соопшти дека ја напушта новинарската професија, не откривајќи ги своите планови за во иднина.

Поврзани новости