Муареми: Отворена е истрага за Еуростандард банка, а има и индиции за злоупотреба на европските фондови

by fokus 20:02
20:02

Финасиската полиција отвори предистрага за Еуростандард банка, открива директорот на управата Арафат Муареми во емисијата Трилинг.

Муареми исто така вели дека имаат сериозни индиции за злоупотреба на средства од европските фондови кои ги доделуваше екс директорката Лидија Димова на Агенцијата за европско образование.

 

Поврзани новости