Му ја запалиле живата ограда и му го искршиле прозорецот од дневната соба

by fokus 11:25
11:25

Седумдесет и двегодишен скопјанец вчера пријавил дека непознат сторител му ја запалил живата ограда од куќата и му го искршил стаклото од прозорот на дневната соба со камен.

Повредени лица нема, а како што соопштуваат од МВР, пожарот сам го изгаснал. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Поврзани новости