Му извадил нож на вработен во социјален центар поради укината социјална помош

by Фокус 13:56
13:56

Полицијата поднесе кривична пријава против Д.К. (59) од Велес за загрозување на сигурноста.

Според МВР, пријавениот на 20.04.2018 година во Центарот за социјални работи во населба Бутел со нож упатувал закани кон вработен поради укината социјална помош.

- Advertisements -

Поврзани новости