Му ги скршиле пршлените од ќотек и побегнале

by Fokus

Тројца штипјани го претепале 40-годишниот С.Т. додека работел, информираа од Министерството за внатрешни работи.

Според полицијата, вчера околу 16.00 часот додека С.Т.(40) од село Јонузлија, општина Карбинци работел на трло во атар на село .Радање, општина Карбинци, со патничко моторно возило “Голф” пристигнале М.И.(30), С.И.(33) и Ф.Т.(32) сите од село Кучица, и истите започнале да викаат на висок тон и да го предизвикуваат С.Т. на расправија. Трите лица физички го нападнале С.Т. при што му нанеле тешки телесни повреди – скршеница на три пршлени и го напуштиле местото на настанот.

На оштетениот укажана му е лекарска помош во Клиничка болница-Штип каде е задржан на понатамошно лекување. Се работи на целосно расчистување и документирање на случајот, по што ќе биде поднесена соодветна пријава.

Поврзани новости