Му била девојка, раскинале и ја ограбил

by Fokus 13:36
13:36

Полицијата поднесе кривична пријава против 47-годишниот Г.П. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,разбојничка кражба“.

Во полицискиот билтен се наведува дека пријавениот пред неколку месеци во Скопје, во близина на Универзалната сала, физички ја нападнал С.М. (44), со која претходно бил во лубовна врска, при што и ја зел чантата, во којашто имало 3.400 денари, мобилен телефон, женски несесер и лични документи.

- Advertisements -

Полицијата работи на расчистување на случајот.

Поврзани новости