Можно е за Велигден полицискиот час да трае од петок до вторник наутро

by Fokus 15:16
15:16

Движењата за христијанскиот празник Велигден ќе бидат исто рестриктивни, посочи денеска министерот за здравство, Венко Филипче.

Како што порача тој, се размислува за засилена забрана за движење од петок попладне, па се до вторник наутро.

- Advertisements -
Banner 300x250_

Филипче додаде дека после наредниот викенд, ќе се дискутира дополнително за мерките во наредниот период.

 

 

 

Поврзани новости