Можно е да заврне на 1 мај

by fokus 09:39
09:39

Топло време со температура до 31 степен најавуваат метеоролозите за празничниот ден – 1 Мај.

Од УХМР информираат дека времето на 1 мај ќе биде претежно сончево со мала доумерена облачност во попладневните часови ќе има услови за локален развој на нестабилна облачност проследена со краткотраен пороен дожд и грмежи.

Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 26 до 31 степен.

Топлото време продолжува во наредните денови, со услови за нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи во попладневните часови.  Од  средината на наредната недела се очекува поизразена нестабилност проследена со пороен дожд и грмежи.

Поврзани новости