Мотоциклист во животна опасност по сообраќајка во Скопје

by fokus 10:33
10:33

Мотоциклист бил пренесен на скопските клиники во животна опасност по сообраќајка со „Шевролет спарк“ на улицата „Александар Урдаревски“.

По незгодата, на 28-годишниот Т.А. му биле констатирани тешки телесни повреди и бил во животна опасност.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Секторот за внатрешни работи Скопје и се работи на целосно расчистување на случајот.

Поврзани новости