Мотоциклист тешко повреден во сообраќајна несреќа, се наоѓа во животна опасност

by Fokus 12:29
12:29

Дваесет и тригодишен струмичанец е тешко повреден откако настана судир меѓу мотоцикл и автомобил, информираа од МВР.

Според полицијата, вчера во 18.00 часот на регионалниот пат Струмица-с.Куклиш-с.Банско дошло до судир помеѓу мотоцикл „Априлија“ со струмички регистарски ознаки, управуван од С.С. (23) од Струмица и патничко возило „Хонда“ со струмички регистарски ознаки, управувано од П.З. (42) од Струмица.

- Advertisements -

Притоа, со тешки телесни повреди се здобил возачот на мотоциклот С.С., кој по укажаната лекарска помош во Медицински центар Струмица бил префрлен во Ургентен центар при комплекс клиники „Мајка Тереза“ – Скопје и се наоѓа во животна опасност. Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и екипа од СВР Струмица.

Поврзани новости