Мотоциклист повреден во сообраќајка со автомобил во Велес

by Фокус 21:52
21:52
Мотоциклист е повреден при судир со автомобил во сообраќајна несреќа вечерва во Велес. 
Во несреќата бил повреден 27-годишниот мотоциклист, кој имал повреди на главата и гребнатини по телото.
По укажаната прва помош, повредениот итно бил транспортиран во Хирушката амбуланта при велешката Општа болница, кадд му била извршена томографија на глава и на тело.

Поврзани новости