Мотоциклист од Велес пренесен на скопските клиники, изгубил контрола и паднал од моторот

by fokus 10:44
10:44

Вчера во 09:10 часот во Велес на улица Коце Димов Витамин“ Ѓ.Ј.(63) управувајќи моторциклБаотиан“ со велешки регистарски ознаки изгубил контрола над моторциклот и паднал.

По незгодата возачот со возило на Итна медицинска помош е пренесен во Здраствен дом Велес, каде му се констатирани тешки телесни повреди.

Поради сериозноста на повредата е префрлен во Комплекс клиники Мајка Тереза во Скопје. Извршен е увид на местото на настанот.

Поврзани новости