Мотоциклист излетал од патот Штип-Делчево

by fokus 11:06
11:06

Вчера во 23:15 часот на магистралниот пат Штип – Делчево, кај место викано „Стара река“ – атар на с.Чифлик, кочанско, Т.Ј. (26) од с.Оризари, кочанско, управувајќи мотоцикл „Сузуки“ излетал од патот.

Притоа, тој се здобил со тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош бил препратен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, додека неговиот сопатник – З.И. (17) од с.Чифлик се здобил со телесни повреди и бил задржан на лекување во болницата во Кочани. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кочани.

- Advertisements -

Поврзани новости