Мотоциклист удрил жена кај Бит Пазар и избегал

by fokus 10:47
10:47

Вчера во 13:26 часот од Градска општа болница „Св. Наум Охридски“ во полиција пријавиле дека кај нив била донесена В.К.(63) од село Кучевиште, скопскосо нанесена тешка телесна повреда од сообраќајна незгода на Бит Пазар, во која била удрена од мотор управуван од непознато лице, кое го напуштило местото на настанот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Поврзани новости