Москва: Три лица загинаа во експлозијата на Кримскиот мост

by fokus

Руските истражители соопштија дека три лица загинале откако камион експлодирал на   мост што го поврзува Крим, анектиран од Москва со копното, додавајќи дека сопственикот на возилото е идентификуван.

„Според прелиминарните информации, три лица загинаа“, се вели во соопштението на рускиот истражен комитет.

Во него се додава дека тие најверојатно се „патници во автомобил што бил во близина на камионот што експлодирал“.

Поврзани новости