Монтажната болница до Инфективна пак ќе прима ковид пациенти

by fokus 18:39
18:39

Монтажната болница до Инфективната клиника во Скопје повторно ќе се активира и таму повторно ќе се примаат пациенти заразени со ковид на кои им треба болничко лекување.

Монтажната болница повторно се отвора по неполни два месеца, а во меѓувреме таму се вакцинираа здравствените работници.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Оваа болница се активира по пополнувањето на капацитетите на Инфективната болница и поголемиот број на заразени со новиот вирус.

 

Поврзани новости