„Монструм“ – роднини на осудените бараат обелоденување на случајот

by Fokus 18:07
18:07

Во монтираните процеси да бидат донесени праведни и со докази потврдени пресуди, бараат роднините на лицата на лицата осудени во случајот Монструм, објавува АлсатМ.

Тие сметаат дека новата Влада ќе помогне вистината да излезе на виделина, а тоа, според нив, би довело до ослободување на неправедно осудените. Бедри Ајдари, роднина на еден од обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро бара правда, како што ветува премиерот Заев.

- Advertisements -

“Се надевам во ветувањата што се дадени за да се стави во функција законот и тој да се спроведе. Тој ја презеде функцијата и мора да ги применува законите и ако законите се применуваат овие лица би требало веднаш да се ослободат”, рече Бедри Ајдари – роднина, случајот “Монструм”.

Поврзани новости