Момче убиено со нож на Матка

by fokus

Седумнаесет годишно момче попладнево е убиено на Матка откако меѓусебна расправија прераснала во тепачка и момчето било избодено со нож во градниот кош.

МВР засега не го открива идентитетот на момчето, а потврдува дека во инцидентот учествувале две момчиња. Причината за тепчката не е позната.

 

Поврзани новости