Момче од Кавадарци паднало во својот дом и починало

by fokus 16:30
16:30

Дваесет и двегодишен жител од Кавадарци паднал во својот дом, по што веднаш починал.

-На 01.02.2020 во 14.00 часот во СВР Велес, С.Ѓ.(64) од Кавадарци пријавила дека во семејната куќа на ул.„Страшо Пинџур“ во Кавадарци, нејзиниот син Н.Ѓ.(22) од Кавадараци паднал, по што била повикана Итна медицинска помош од Општата болница Кавадарци и од страна на лекар е констатирана смрт, без траги на насилство. Увид на местото на настанот извршиле увидна екипа од Полициска станица Кавадарци и Јавен обвинител, по чија наредба телото е предадено на обдукција, велат од МВР.

- Advertising -

Поврзани новости