Могерини: Власта и опозицијата да работат заедно

by fokus 17:22
17:22

Високата претставничка на ЕУ, Федерика Могерини на заедничката прес конференција со премиерот Зоран Заев порача дека власта и опозицијата треба да работат заедно за остварување на целите.

-Мекедонија е вратена на патот кон Европската унија. Овој пат, овој дух мора да продолжи, рече Могерини.

Сепак, таа додаде дека треба уште многу да се работи и дека треба да се препознаат приоритетите.

Поврзани новости