Могерини на средба со граѓанскиот сектор

by fokus 16:17
16:17

Шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини која денеска пристигна во Скопје оствари средба  со претставниците на граѓанскиот сектор во седиштето на Европската делегација во Македонија.

Во Собранието ќе се сретне со претставници на политичките партии, а потоа во 16 часот со претседателот Ѓорге Иванов.

Посетата на Македонија ќе ја заокружи со предавање пред студентите во Македонската опера и балет.

Могерини е во балканска турнеја во чии рамки ги посетува Црна Гора, Србија, Косово и Албанија.

Поврзани новости