Могерини ќе се обрати во македонското Собрание

by fokus

Високата претставничка за европска надворешна политика и безбедност, Федерика Могерини, на 19 април ќе се обрати на Собранието на Македонија.

Заедно со неа ќе дојде и еврокомесарот за добрососедство Јоханес Хан. Нивната посета ќе следува еден ден по објавувањето на извештајот за напредокот на Македонија. 

Поврзани новости