МНР засега нема информации за Македонци зафатени од поплавите во Хјустон

by fokus 16:37
16:37

Согласно комуникацијата остварена со надлежните служби, македонската амбасада во САД до овој момент нема сознанија за македонски државјани зафатени од катастрофалните поплави во Хјустон и околината, причинети од ураганот “Харви”, информираат од Министерството за надворешни работи.

Македонската амбасада во САД е во контакт со официјалните служби, одговорни за справување со природната катастрофа, за какви било нови информации.

- Advertising -

Македонски граѓани кои евентуално се зафатени од ураганот “Харви” можат да ја контактираат македонската амбасада во САД на следниве телефони:

00 1 202 390 7418

00 1 202 667 0501

Поврзани новости