МНР: Нема информации за настрадани македонски државјани

by fokus 11:03
11:03

Се уште нема информации за настрадани македонски државјани во синоќешниот терористички напад што се случи во најголемиот аеродром во Турција, Кемал Ататурк во Истанбул.

Од МНР велат дека се во постојана комуникација со амбасадата во Анкара, Конзулатот во Истанбул и турските власти.

Инаку, по краток застој, и аеродормот Кемал Ататурк уште синоќа беше отворен за сообраќај,а авионот на линијата Скопје – Истанбул слетал еден час по полноќ. Денешниот претпладенвен лет е реализиран со еден час задоцнување, а вечерниот е откажан.

Поврзани новости