Млада трудница почина во болницата во Штип

by fokus 22:00
22:00

Дваесет и шестгодишна трудница во седми месец починала во штипската болница.

Како што јавува локалната телевизија Стар бремената жена и нејзиното неродено дете починале на акушерското одделение, но се уште не се знаат причините за смртта и како дошло до компликација.

- Advertisements -

Телото на жената е дадено  на обдукција.

Поврзани новости