Кајмакоски објави фотографии од венчавката

by Fokus

Даниел Кајмакоски, македонски победник на „Икс-фактор“ и наш поранешен евровизиски претставник, објави убави вести. Пејачот се ожени со својата нова партнерка. Засега не е познато која е саканата на Кајмакоски.

И самиот Кајмакоски вчера објави фотографии од регистрацијата во матично.

 

 

Поврзани новости