Мизрахи: Иницијативата за вонреден Конгрес во ВМРО е смешна

by Фокус 21:21
21:21

Не е дозволиво е една држава да покажува олкава некадарност и дисфункционалност на системот, како со бегството на Сашо Мијалков, вели пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Рашела Мизрахи.

-Властите треба да одговорат како е можно да се случи вакво нешто, во спротивност само ќе докажат дека имаме комплетна дисфунционалност на системот – рече Мизрахи на Канал 5.

- Advertisements -

Според неа, иницијативата за вонреден конгрес надвор во партијата е смешна.

-И да има судски процес за ова е повеќе од смешно затоа што согласно статутот на партијата и законот нема можности за тоа – вели Мизрахи.

Поврзани новости