Мицотакис ја прими втората доза од вакцината против Ковид-19

by Fokus 09:06
09:06

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, рано утрово, ја прими втората доза од вакцината против Ковид-19, јави дописничката на МИА од Атина.

Мицотакис на социјалните мрежи сподели видео од вакцинацијата со коментар „Втора доза од вакцината“.

- Advertisements -

Првата доза, грчкиот премиер ја прими на 27 декември 2020 година и заедно со претседателката Катерина Сакеларопулу беа меѓу првите кои се вакцинираа во Грција.

Согласно официјалните податоци, од почетокот на вакцинацијата до саботата попладне во Грција биле вакцинирани 79.744 лица.

Поврзани новости