Мицковски: Очекувам на Конгресот да се избере нов претседател на ВМРО-ДПМНЕ

by fokus 19:53
19:53

Единствениот кандидат за нов лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва шред почетокот на Централниот комитет на паријата рече дека очекува успешен Конгрес во Валандово.

-Очекувам да имаме успешен Конгрес и да биде избран нов претседател на ВМРО-ДПМНЕ, рече Мицковски.

Што се однесува до обвинувањата дека тој вршел притисок врз делегатите, Мицковски рече дека тоа се обвинувања без аргументи.

Поврзани новости