Мицковски денес попладне оди во владата на средба со Заев

by Фокус

Новоизбраниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска во 16 часот во владата ќе се сретне со премиерот Зоран Заев.

Мицковски денес пред парламентот изјави дека одлуката за идното делување на пратеничката група ќе ја донесе по средбата со Заев.

-Сите опции се отворенои- порача тој, заедно со дел од пратениците/

Веднаш по неговиот избор за нов партиски лидер, Заев му посака среќа и најави дека во прва прилика ќе го покани да се сретнат.

Очекувам конструктивен процес и критички осврт на опозицијата – рече Заев.

Поврзани новости