Мицкоски: Заев турка закон да си ја спаси кожата!

by fokus 15:44
15:44

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес-конфереција даде до знаење дека неговата партија нема да гласа за предлог-законот за Јавно обвинителство.

„Со сила да се турка противуставен закон за ЈО. Тоа значи дека Заев турка закон да си ја спаси кожата. Русковска и Јовески му требаат на Заев за да ги исполнуваат неговите наредби. Заев со овој закон покажува страв дека се плаши од разговори кои ќе го докажат неговиот криминал. Немојте на сила да ги правите работите. Не треба да има амнестирани, тоа нема да го поддржиме. Ова е патоказ за иднината на цела нација“, истакна Мицкоски.

- Advertising -

Поврзани новости