Мицкоски: Заев прво да ги врати парите од „Глобал“, па ќе правиме селфи

by fokus 21:26
21:26

Нема проблем ќе направиме и селфи, ама прво да ги вратиш оние 8,5 милиони евра од „Глобал“ што ги украде заедно со Вице, а потоа ќе му кажеш на Вице сите оние евро за евро што ги зема за него и за црквата да ги врати назад кај граѓаните, па дури потоа јас и ти господине Зоран Заев ќе правиме селфи, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на средба со жителите на општина Зрновци, истакнувајќи дека тоа е неговиот одговор на понудата на премиерот.

-А дотогаш ќе мора на телефонот да му се радуваш на селфито со Алексис Ципрас – рече Мицкоски.

- Advertisements -

Поврзани новости