Мицкоски: За три часа собрани 25.000 потписи против пописот

by fokus 21:13
21:13

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва објави дека за три часа биле собрани 25.000 потписи против најавениот потпис.

-За 3 часа 25 илјади потписи против фалсификат попис. ВМРО-ДПМНЕ е заедно со народот, на вистинската страна.

- Advertisements -

Вечерва бев во Општинските комитети во Свети Николе и Штип. Заедно како еден, од една страна народот, од другата тие од власта.

Крајот им се ближи, македонската пролет доаѓа!, напиша Мицкоски на фејсбук.

Поврзани новости