Мицкоски во Берово растовараше камион со вода

by fokus

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска пристигна во Берово, каде што направи обиколка, а потоа растовараше и камион полн со вода, донација од партијата.

-Би сакал да се заблагодарам на луѓето, тука сме ние колку можеме ќе помагаме, но мора да имаме во предвид дека овие луѓе се вистинските херои коишто вложија вон човечки напор да целата работа ја стават под контрола и да не дозволат населените места овде во Берово бидат изгорени, напиша Мицкоски фејсбук.

Поврзани новости