Мицкоски: Уште еден доказ дека неспособна мафија ја води државата!

by fokus 18:25
18:25

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се јави со куса реакција откако попладнево Сашо Мијалков сам се пријави во Обвинителството за да го подигне решението за притвор.

Според Мицкоски, ова е уште еден доказ дека „неспособна мафија ја води државата“.

- Advertisements -

-Уште еден доказ дека неспособна мафија ја води државата. Оставка веднаш!, напиша Мицкоски на својот профил на Фејсбук.

Поврзани новости