Мицкоски: Тоа што Ременски е осомничена во „Рекет“ е пресметка на полициските структури во СДСМ

by fokus 10:19
10:19

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за порталот „Макфакс“ одговарајќи на прашањето за актуелниот случај „Рекет“ посочи дека тоа што пратеничката Фросина Ременски е осомничена во проширената истрага е всушност внатрепартиска пресметка на полициските структури во СДСМ.

-Тоа е резултат на внатрепартиска полициски и параполициски пресметки кои што денеска се случуваат во министерството, но и во СДСМ, како резултат на една таква пресметка Фросина Ременски практично е дел од ова обвинение, вели Мицкоски.

- Advertisements -

Поврзани новости