Мицкоски: Срамно е тоа што го направи Маричиќ, ги руши границите на примитивизмот

by Fokus
-Тоа што го кажа пратеничката Дафина Стојаноска тоа се случило. Вие може да глумите во животот. Но, вашето лице порано или подоцна излегува на површина, рече Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашното гостување на TV21.

Според Мицкоски нормално е да се побара оставка од вицепремиерот Маричиќ.

-Ама нормално е и да не даде оставка за да остане да ги ужива привилегиите кои ги дава функцијата. Срамно е тоа што го направи Маричиќ, кога мислам дека дури ги руши границите на примитивизмот, тој покажува дека може уште попримитивно, кажа Мицкоски.

Тој вели дека вакво однесување не дозволиво за вицепремиер.

Поврзани новости