Мицкоски со поддршка за фудбалерите по поразот: Гордо и главите горе!

by fokus

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва по поразот на македонската фудбалска репрезентација од Бугарија им даде поддршка на фудбалерите.

-Срце кое чука и во порази, и во победи, со љубов и сила за Македонија.
Гордо момци и главите горе, заедно до следниот натпревар и победа за нашата Македонија!, напиша Мицкоски.

Македонија загуби од Бугарија во рамки на Лигата на нации со резулат од 0-1.

Поврзани новости