Мицкоски се сретна со “независните” пратеници од ВМРО-ДПМНЕ

by Fokus 16:15
16:15

На иницијатива на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, осумте избркани пратеници од оваа партија, се сретнаа со него. Веста беше објавена од независната група пратеници, не давајќи многу детали за состанокот и за темите за кои се разговараше.

„На состанокот е дискутирано за актуелната политичка ситуација, ставовите за реформските закони и идните предизвици на земјата“, се вели во соопштението.

Од ВМРО ДПМНЕ се уште не испратиле соопштение со податоци од средбата. Осумте пратеници, со наредба од партиските органи, беа избркани од ВМРО ДПМНЕ бидејќи гласаа за уставни измени со кои се промени името на државава.

Поврзани новости