Мицкоски: Преговорите за името се водат со погрешни луѓе и погрешна методологија

by fokus 20:11
20:11

Политиките на Зоран Заев за името се темелат на лаги, а процесот на преговори е комплетно погрешно воден, со погрешни луѓе и погрешна методологија, смета денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Во гостување на ТВ Сител, Мицкоски рече дека „ако се водиме по клучните барања на соседната страна, значи дека сме подготвени да капитулираме, а ако ја прифаќаме црвената линија како конечна позиција, нема потреба да преговараме“.

- Advertisements -

Мицкоски му даде оценка „десет“ на саботниот партиски митинг на кој, како што нагласи, десетици илјади граѓани му кажале огромно „не“ на Заев за политиките на домашен и меѓународен план.

Поврзани новости