Мицкоски: Пред неколку дена се видов со Груевски, разговаравме за неговата иднина

by fokus 21:42
21:42

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното интервју на телевизија Алсат М откри дека пред неколку дена се сретнал со Никола Груевски.

-Да, се видовме пред некој ден, разговаравме за се што му се случува, за политичкиот прогон. Разговаравме за неговата иднина. Морам да признаам дека во претходниот период немавме комуникција. Неколку часовен разговор беше тоа, рече Мицкоски.

- Advertisements -

Поврзани новости