Мицкоски по изборот прво отиде на средба кај Иванов

by Fokus 15:41
15:41

Новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски само два дена по неговиот избор отиде на средба кај шефот на државата Ѓорге Иванов.

Претседателот на Македонија му го честитал изборот на Мицкоски и му посакал успех во вршењето на функцијата претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

– ВМРО-ДПМНЕ како најголема опозициска партија, активно ќе дава придонес во процесите за остварување на стратешките цели на државата, како и за зачувувањето на суверенитетот, територијалниот интегритет и самостојност на Република Македонија – се наведува во соопштението од кабинетот на Иванов.

Поврзани новости