Мицкоски нема да си поднесе оставка од чело на партијата ако референдумот биде успешен

by fokus

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не планира да се повлече од лидерската позиција во партијата доколку референумот биде успешен и граѓаните го прифатат Договорот со Грција.

На прашањето дали ќе си даде оставка доколку референдумот биде успешен, тој одговори:

-Успешноста на лидерот се мери на парламентарни избори.

Поврзани новости