Мицкоски на средба со Касами и Лимани

by Фокус 22:11
22:11

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска одржал средба со лидерот на БЕСА и тетовски градоначалник Биљал Касами, како и функционерот на БЕСА Фатмир Лимани, познат како роднина на Али Ахмети.

Оваа информација на фејсбук ја потврди и Лимани, кој меѓу другото, посочи дека разговарале за коруптивните практики и нереализираните ветувања на ДУИ.

Во тој контекст, Лимани спомена барање на ДУИ за лиценца за приватна лотарија, злоупотребите во УЈП, проширување на најфреквентниот пат во Чаир, кој, како што истакна, никогаш не е реализиран…

Поврзани новости