Мицкоски му се пожалил на Хан за злоупотреба на правосудството против ВМРО-ДПМНЕ

by fokus

На маргините на политичкото Собрание на Европската народна партија (ЕПП), претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски остварил средба со еврокомесарот Јоханес Хан.

-Остварив средба со комесарот за проширување на ЕУ Јоханес Хан. Посочив дека членството на Република Македонија во ЕУ претставува стратешки интерес за ВМРО-ДПМНЕ.
Го информирав еврокомесарот Хан и за политичкиот прогон и злоупотребата на правосудството против ВМРО-ДПМНЕ, објави Мицкоски на Фејсбук.

Поврзани новости