Мицкоски: Ќе ја ставиме Македонија на брза патека!

by fokus 14:23
14:23

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски беше во посета на Лајпциг и фабриката за автомобили „Ауди“.

Тој оттаму порача дека нашата држава ќе ја направат горда и достоинствена држава.

- Advertising -

„Ќе ја ставиме Македонија на брза патека, мора да се случи обнова. Во Лајпциг добив огромна поддршка од нашите пријатели за политичката траса на ВМРО-ДПМНЕ. И нема застанување. Македонија ќе ја направиме горда и достоинствена, затоа што тоа го заслужуваме сите“, истакна Мицкоски.

Поврзани новости